Hyeny v akci str. 309

V polovině roku 1948 musel jako národní správce provést ve svěřeném závodě inventuru, která však nedopadla dobře. Zřejmě i proto se o něj začínají více zajímat orgány StB. V té době zasílá Krajské velitelství StB Brno na ministerstvo vnitra do Prahy k osobě Slabíka následující hodnocení: „V únoru 1948 se projevil jako dobrý státník, byl členem Okresního akčního výboru ve Vyškově, byl považován za radikálního komunistu. Po osvobození dostal stolářský závod, který přivedl ke krachu. Udržuje intimní styky se svou švagrovou Bedřiškou Slavíkovou, narozenou 30. listopadu 1926. Povahou je Slabík flegmatik, dobrodruh, prospěchář a ziskuchtivec.“


Žádná inventura není nikde v archivech zmiňována!!!

StB se nezajímá o Slabíka, protože by špatně hospodařil, ale pro podezření z ilegální činnosti.

Pospíšil čerpá z materiálu z 17. 7. 1950, ne z poloviny roku 1948, to už byl Antonín Slabík v Rakousku a protistátní organizace Světlana zlikvidována StB.

Pospíšil posunuje tento dokument časově zpátky, protože potřebuje najít důvod, aby StB donutila Slabíka spolupracovat. Vymýšlí inventuru, která nedopadla dobře.

Navíc si z tohoto materiálu vybírá jenom to, co se mu hodí, a to ještě patřičně upravuje.

Pospíšil navíc v tomto archivním dokumentu záměrně mění a upravuje :

- člověka mění na komunistu

- „...podnik přivedl úplně na mizinu a ke konci tam byly v tomto podniku zaměstnány jen 3 osoby.“ mění na „... který přivedl ke krachu“ (Výrazem ke konci je myšleno znárodnění)


Krach firmy
Vztah se švagrovou


Archiv bezpečnostních složek: AS 4363

Baudis - protokol, nebo tak neco

Popis obrázku