Hyeny v akci str. 312

Také na případu Josefa Kováře (1907) z Hoštic, otce dvou malých dětí Hany a Josefa, nahlédneme do Slabíkových "ilegálních" praktik. Na začátku roku 1949 ho Slabík navštívil ve společnosti své milenky Bedřišky Slavíkové. "Slabík byl oblečen ve žlutém koženém kabátě, na oblečení ženy, která jej doprovázela, se nepamatuji. Slabíka jsem znal z partyzánského hnutí ve skupině Olga, a tak jsem oba příchozí pozval i do svého domu. Působili na mě unaveně a žádali mě, zda by mohli u mě přespat. Přitom Slabík stále zdůrazňoval, že je vedoucím ilegální organizace Světlana. Asi kolem čtyř hodin odpoledne oba vstali a pojedli manželkou připravený oběd. Pak Slabík přecházel po kuchyni a diktoval Bedřišce nějaké dopisy. Zahlédl jsem, že jeden dopis je adresován nějakému profesorovi do Holešova, údajně vedoucímu Junáka, druhý měl být doručen jistému Pražákovi z Kroměříže, kterého jsem znal jako řeznického mistra. Na dalšího adresáta se nepamatuji."


Celá výpověď Josefa Kováře je upravena.

U Kováře se Slabík skrýval až v polovině března 1949, kdy už byla Světlana likvidována StB – NE na počátku roku 1949, jak uvádí Pospíšil !

A co to psal Slabík za dopisy? – varoval ostatní členy, aby byli opatrní (v té době začalo probíhat zatýkání členů protistátní organizace Světlana).

Bedřiška Slavíková nebyla milenkou Antonína Slabíka.

Archiv bezpečnostních složek: V2671 Brno Josef Kovář 8. 6. 1949Kovář

Kovář

Kovář